تبلیغات
عصر وب
عصر وب
مطالب جالب و شنیدنی از سراسر وب

قسمت آخر مجموعه تلویزیونی «افسانه جومونگ» روز سه شنبه ساعت 23:15 از شبكه سه سیما پخش خواهد شد.
بنابراین گزارش، «افسانه‌ جومونگ» را «كیم‌گوم هونگ» و «لی جوهوان» در سال 2006 كارگردانی كرده‌اند و محصول شبكه‌ MBC كره جنوبی است.داستان «افسانه جومونگ» درباره جومونگ موسس امپراتوری گوگوریو در 37 سال قبل از میلاد مسیح است. او پسر ژنرال «هه موسو» و «بانو یوهوا»بود. پادشاه «گوموا» سرپرستی جومونگ و مادرش را پس از قتل پدر جومونگ برعهده گرفت كه گمان می‌رفت به دست سلسله «هان» به قتل رسیده است.«سوسانو» شخصیت دیگر این قصه نیز دختر یك بازرگان است كه به جومونگ در تحقق رویایش در جهت بنیان‌گذاری یك كشور جدید كمك می‌كند و بعدها همسر دوم او می‌شود.
در قسمت پایانی این مجموعه تلویزیونی سرانجام جومونگ موفق به شكست كشور هان می‌شود كه آرزوی دیرینه جومونگ و مردم كشور بویو از همان قسمت اول بود. بانو سوسانو نیز كشور گوگوریو را برای پایان دادن به اختلافات ترك می‌كند و خود سرزمین جدیدی تشكیل می‌دهد...
بقیه مطلب در ادامه مطلب میباشد
پس از موفقیت مجموعه كره‌ای «افسانه جومونگ»، عروسك‌ها، بازی رایانه‌ای و انیمیشن آن نیز در این كشور تولید شد كه با توجه به محبوبیت این سریال، محصولات جانبی نیز با استقبال خوبی مواجه شدند.
محصولات جانبی مجموعه تلویزیونی «افسانه جومونگ» به بازارهای ایران هم راه پیدا كرده‌اند و در آستانه بازگشایی مدارس، تصاویر جومونگ و سایر بازیگران این سریال روی كیف‌ها و لوازم تحریر بچه‌های ایرانی نقش بسته‌اند!
این مجموعه تلویزیونی به دلیل ضعف‌های شدید سریال‌های ایرانی توانست مخاطبان بسیاری در ایران بدست آورد و كار را به جایی رساند كه یك شركت تولید كننده محصولات لوازم خانگی برای فروش بیشتر كالاهای خود از بازیگر این سریال دعوت كرد تا در ایران حضور بیابد. رسانه ملی هم از فرصت استفاده كرد و با برپایی این محفل تبلیغاتی در سالن همایش‌های صداوسیما، به همراه خبرنگاران مختلف گزارش‌هایی از حضور این بازیگر مورد علاقه ایرانی‌ها !!! تهیه و پخش كرد.
این اتفاقات در حالی افتاد كه بازیگر نقش جومونگ در كنفرانس مطبوعاتی‌اش از این همه محبوبیت در ایران ابراز شگفتی كرد و گفت تا قبل از ورود به ایران نمی‌دانستم اینجا این قدر طرفدار دارم.
همزمان با پخش مجموعه تلویزیونی «افسانه جومونگ» [كه در یك مقطع زمانی به سه روز پخش در هفته نیز رسیده بود] اتفاقات عجیب و غریبی در ایران افتاد كه خودكشی جوانی تحت تاثیر داستان‌های این سریال، زخمی شدن كودكی بر اثر شمشیر بازی به شیوه جومونگ، تقاضای فردی برای تغییر نامش به جومونگ و ... از جمله آنهاست.
علی رغم تمام این اتفاقات، رسانه ملی همچنان به رویه سابق خود عمل می‌كند و امسال نیز در حركتی جالب اقدام به پخش سریال‌هایی در ماه مبارك رمضان می‌كند كه هیچ كدام طرفداران پر و پا قرصی پیدا نكرده‌اند و رسانه ملی در این آشفته بازار نابسامانی برنامه‌ها، در حال دوبله مجموعه «امپراطوری بادها» (سریال كره‌ای در ادامه داستان جومونگ) است تا پس از پایان (افسانه جومونگ) این بار فرزندان ایرانی را با امپراطوری بادها به جعبه جادویی تلویزیون مشتاق كند.

ارسال در تاریخ دوشنبه 16 شهریور 1388 توسط محمدی
mohammadi